forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

forum

dezbateri libere despre sindicate * învăţământ * lege
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 pedagogul scolar este personal didactic ?

In jos 
AutorMesaj
tulceanul




Mesaje : 1
Puncte : 3
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/10/2010

pedagogul scolar este personal didactic ? Empty
MesajSubiect: pedagogul scolar este personal didactic ?   pedagogul scolar este personal didactic ? EmptyMar Oct 12, 2010 2:58 am

statutul personalului didactic foloseste termenii de personal didactic,personal didactic auxiliar,cadre didactice in asa fel incat nu se poate raspunde clar la intrebarea : pedagogul scolar este personal didactic ? juristul de la isj tulcea foloseste art. 5 si in viziunea lui spune ca pedagogul este personal didactic auxiliar . nu vrea sa introduca in exemplificare si art 1 care arata ca personalul didactic auxiliar face parte din personalul didactic ceea ce arata ca pedagogul este pesonal didactic. cine imi poate da un raspuns autorizat in acest caz ?
am nevoie in atribuirea unor drepturi pedagogului scolar. multumesc.
Sus In jos
 
pedagogul scolar este personal didactic ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» INCADRARE PERSONAL DIDACTIC
» angajare personal didactic auxiliar si nedidactic
» Aplicare metodologie miscare personal didactic
» pedagog scolar
» grad didactic I

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum :: PROBLEMELE JURIDICE DIN UNITĂŢILE DE ÎNVĂŢĂMÂNT :: Aici dezbatem şi încercam să rezolvăm împreună problemele juridice pe care le întâmpinăm în unităţile de învăţământ :: Probleme legate de salarizarea şi încadrarea personalului didactic auxiliar-
Mergi direct la: