forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

forum

dezbateri libere despre sindicate * învăţământ * lege
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 INCADRARE PERSONAL DIDACTIC

In jos 
AutorMesaj
lenus78




Mesaje : 1
Puncte : 3
Reputatie : 1
Data de inscriere : 02/02/2010

INCADRARE PERSONAL DIDACTIC Empty
MesajSubiect: INCADRARE PERSONAL DIDACTIC   INCADRARE PERSONAL DIDACTIC EmptyMar Feb 02, 2010 2:31 am

Ajutati-ma cu niste lamuriri.Am specializarea "invatatoare" si toate gradele didactice sustinute tot la aceasta specializare, dar de 15 ani sunt incadrata pe post de educatoare, printr-un ordin al ministerului de atunci,cand se urmarea apropierea de domiciliu. Acum, dupa noul nomenclator de functii, inteleg ca nu mai pot functiona ca educatoare,neavand aceasta specializare. Care este metodologia de a trece pe post de invatatoare, aparut de la 1 septembrie 2010, in urma unei pensionari? Am prioritate fata de celelalte cereri, mai ales ca sunt din structura? Multumesc!
Sus In jos
 
INCADRARE PERSONAL DIDACTIC
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pedagogul scolar este personal didactic ?
» PROBLEME PENTRU REINCADRAREA PERSONALULUI DIDACTIC
» angajare personal didactic auxiliar si nedidactic
» grad didactic I
» REINCADRAREA PERSONALULUI DIDACTIC

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum :: PROBLEMELE JURIDICE DIN UNITĂŢILE DE ÎNVĂŢĂMÂNT :: Aici dezbatem şi încercam să rezolvăm împreună problemele juridice pe care le întâmpinăm în unităţile de învăţământ :: Probleme legate de salarizarea şi încadrarea personalului didactic de predare-
Mergi direct la: